bezpieczeństwo podczas jazd

Jakość fotelika samochodowego. Co o niej świadczy?

Bezpieczeństwo

Doskonale wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli podróżujemy z naszym maleństwem, czujność i ostrożność wzrasta do maksimum. Obowiązkowym elementem wyposażenia w naszych samochodach jest fotelik samochodowy, który powinien być dopasowany do naszego samochodu. Każdy fotelik powinien być prawidłowo zamontowany w samochodzie. Jeśli posiadamy system iso-fix, należy wyposażyć się w bazę iso-fix. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa i komfort naszego dziecka podczas jazdy będzie zdecydowanie najwyższy. O jakości fotelika samochodowego świadczy jego funkcjonalność. Adaptacyjny zagłówek, ochrona głowy , barków i bioder czy trzypunktowe pasy  z siedmiostopniową regulacją wysokości  to tylko niektóre elementy obowiązkowego wyposażenia fotelika. Warto wspomnieć także o jakości materiałów wykorzystanych do produkcji fotelika . Fotelik samochodowy powinien być wykonany z najlepszej jakości materiałów, a także powinien posiadać system wentylacji oparcia i siedziska. Jest to niezwykle ważne, ponieważ podczas długich podróży, nasze dziecko jest bardziej narażone na potówki. Dzięki wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów oraz wentylacji problem z potliwością jest całkowicie wyeliminowany.

Fotelik powinien być również idealnie dopasowany do wagi, wzrostu i wieku dziecka. Dla tych najmłodszych fotelik  powinien posiadać także profilowaną wkładkę redukcyjną. Wygoda, wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, a także designerski wygląd zdecydowanie zwiększa komfort i bezpieczeństwo naszego szkraba podczas jazdy. Podczas zakupu fotelika kierujmy się także rankingiem w testach oraz certyfikatami i atestami. Pamiętajmy, że jazda z dzieckiem bez fotelika jest karana mandatem. Jednak kara pieniężna nie powinna być przestrogą dla nierozważnych rodziców. Brak odpowiedzialności rodziców może skutkować nawet najgorszym scenariuszem.

Fotelik i jego akcesoria

Aby nasze dziecko podczas podróży się nie nudziło, warto zakupić rozmaite zabawki samochodowe, które umilą czas spędzony w samochodzie. Świetnie się sprawdzą stoliki samochodowe, które umożliwią naszemu dziecku rysowanie czy czytanie. Warto także wspomnieć o zakupie ochraniacza na fotel, dzięki któremu ochronimy i zabezpieczymy nasz fotel przed zabrudzeniem i okruchami. Dla rodzica, który prowadzi samochód świetnym gadżetem jest także lusterko, dzięki któremu widzimy co robi nasze dziecko.