husky fotelik

Foteliki rehabilitacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Fotelik samochodowy wysokiej jakości zapewnia maluchowi bezpieczeństwo podczas drogi. Dobrze wykonany fotelik gwarantuje też dziecku wygodną podróż, a rodzicom – łatwość utrzymania go w czystości. Rodzice dzieci z różnymi schorzeniami potrzebują czasami niestandardowych rozwiązań. To właśnie dla ich pociech stworzono foteliki rehabilitacyjne, które ułatwiają podróż z niepełnosprawnym dzieckiem.

Specjalne potrzeby

Foteliki rehabilitacyjne  projektowane są tak, by wspierać dzieci o specjalnych potrzebach. Dbają one o ich prawidłowy rozwój fizyczny i stabilizują ciało w wybranej pozycji. Foteliki dedykowane są użytkownikom do 150 cm wzrostu. Dzięki fotelikowi rehabilitacyjnemu maluch nie tylko będzie bezpieczny podczas jazdy, ale również ma zagwarantowaną wygodę, nawet podczas długich podróży. Do fotelików od dobrych producentów można zakupić całą gamę akcesoriów rehabilitacyjnych, które jeszcze bardziej ułatwiają podróżowanie z maluchem. Wśród nich znajdziemy: podnóżek, klin odwodzący, przedłużenie głębokości siedziska, podkładka podwyższająca, klin, stolik, i płytę obrotową.

Na co zwrócić uwagę kupując fotelik?

Zanim kupimy fotelik, warto przyjrzeć się kilku jego cechom. Dobre foteliki rehabilitacyjne umożliwiają rozłożenie ich do pozycji spoczynkowej tak, by dziecko mogło wygodnie drzemać. Fotelik powinien być wyposażony w 5-punktowy pas bezpieczeństwa. Pasy z miękkim klinem odwodzącym i zestawem pelot pozycjonujących umożliwiają wygodne i bezpieczne dopasowanie ich do ciała malucha. Wielu rodziców decyduje się na foteliki, które mają regulowaną wysokość oparcia. Dzięki tej opcji fotelik może służyć dziecku przez lata. Warto także dowiedzieć się, jak fotelik montuje się w samochodzie. Im łatwiejszy i bardziej intuicyjny montaż, tym większe prawdopodobieństwo, że rodzice przypną fotelik poprawnie, a co za tym idzie – bezpiecznie. Dobre foteliki wykonane są ponadto z najwyższej jakości oddychających materiałów, zapewniających dziecku komfort podczas podróży nawet w upalne dni. W najlepszych modelach zamontowane są nawet zintegrowane z zagłówkiem głośniki, do których można podpiąć odtwarzacz mp3. To dla malucha dodatkowa frajda.